GIVEN

Teie ostukorv on tühi. Palun lisage tooteid ostukorvi, et jätkata

Tühista kõik
Kokku:
€ 0.00
Vormistage ost

MOISSANITE ()

Filter

Moissaniidiga ehted

Moissaniit on tehislikult loodud mineraal, mis on teemandi sarnane oma väljanägemise ja omaduste poolest. Moissaniit on üks kõvemaid teadaolevaid mineraale ning sellel on mitmeid unikaalseid omadusi, mis muudavad selle populaarseks ehte materjaliks, mida võrreldakse sageli briljantidega. Esmapilgul kaks väga sarnast kivi on tegelikult erinevad. Maailmas alustab moissaniit üha aktiivsemalt võidukäiku uue põlvkonna briljandina, mis ületab ehete klassikalist kuningat oma vastupidavuse, heleduse ja hinna poolest. Moissaniidi vastupidavus ja läige on ainulaadsed. Moissaniiti peetakse kõige säravamaks kiviks. Korralikult lihvides tekitab see vikerkaarevärvide efekti. Võrreldes teiste teemant alternatiividega, mis võivad aja jooksul häguneda ja jääda läbipaistmatuks on moissaniit sama stabiilne ja kuumakindel mineraal kui briljant, see ei muuda värvi ega optilisi omadusi.


Miks eelistada moissaniidiga ehteid teemantehete asemel:

  • Ökoloogiline ja eetiline mõõde. Teemantite kaevandamist seostatakse tihti keskkonnahävitamisega ning ka sotsiaalsete probleemidega, näiteks inimõiguste rikkumistega, ebainimlike töötingimustega ja kogukondade kultuurilise pärandi kahjustamisega. Paljud inimesed eelistavad toetada ökoloogilisemaid ja eetilisemaid valikuid ning moissaniit on selles osas hea alternatiiv, kuna seda luuakse laboritingimustes.
  • Haruldus ja unikaalsus. Kuigi moissaniit näeb välja sarnane teemandiga, on nende optilised omadused veidi erinevad. Moissaniit võib särada rohkem kui teemant, andes sellele tugeva värvide mängu. Moissaniit peegeldab tagasi rohkem valgust ja erinevaid värvitoone kui teemant. Tema vastupidavus ja läige on ainulaadsed. Moissaniiti peetakse kõige säravamaks kiviks. Õigel poleerimisel loob vikerkaareefekti.
  • Taskukohasema hinnaga. Moissaniit on tehislikult loodud mineraal, mis on teemandi sarnane, kuid selle tootmise protsess on palju odavam kui loodusliku teemandi kaevandamine. Seetõttu on moissaniidiga ehted tavaliselt oluliselt odavamad kui teemandiga ehted. Kui soovite kauni särava kivi, kuid eelarve on piiratud, võib moissaniit olla hea valik.
  • Vastupidavus. Moissaniit on kõvaduse skaalal hinnatud 9.25. Moissaniit on seega üldiselt väga vastupidav ja kriimustuskindel materjal, mis sobib hästi ehetes kasutamiseks. Selle kõvadus on lähedal teemandi omale, mis hinnatakse kõvaduse skaalal 10. See tähendab, et Moissaniit on väga vastupidav ja kriimustuskindel ehk suurepärane valik just igapäevaseks kandmiseks. Moissaniidi vastupidavust saab siiski tõhusalt hinnata ja tagada, kui ehteid valmistatakse hoolikalt ja kvaliteetselt. Samuti on oluline järgida hooldusjuhiseid, et ehe säilitaks oma kauni väljanägemise aastate jooksul. Regulaarne puhastamine, säilitamine ja vajadusel hooldamine aitavad tagada moissaniidi pikaajalise vastupidavuse ja sära.
  • Lõplik valik moissaniidi või teemandi vahel sõltub teie isiklikest eelistustest, eelarvest ja väärtushinnangutest. Mõlemad kivid on ilusad ja pakuvad omaette võlusid. Oluline on leida ehe, mis kõnetab teid ja peegeldab teie isikupära ja stiili.